pspstarosiedle@wp.pl

Trzeba milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia. Pitagoras

                        

 
Aktualności - rok szkolny 2013/2014
Zakończenie roku szkolnego
Zakończył się rok szkolny. Pożegnaliśmy uczniów klasy VI, których wychowawcą był p. Krzysztof Hamerski. Klasa III pożegnała się z „maluchami” i z wychowawcą p.Grzegorzem Sieczkowskim - bo przecież będą już w klasie IV. Uczennice klasy VI i V – Karolina Gawron i Agata Przyborska otrzymały nagrody za najwyższe średnie i stypendia od Rady Gminy. Były też nagrody Pani Dyrektor za 100% frekwencję i najwyższy postęp w nauce. Nie zabrakło kwiatów, a niektórym łezka zakręciła się w oku. A MY... My się już cieszymy wakacjami. Obiecaliśmy pamiętać o bezpieczeństwie na drodze, nad wodą i w przyszłym roku zdobyć jeszcze więcej nagród za wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.


Wycieczka PTTK – Zielona Góra, Drzonów, Świdnica
We wtorek, 3 czerwca 2014 roku członkowie szkolnych kół PTTK z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starosiedlu, Szkoły Podstawowej nr 3 i SOSW w Gubinie wraz z opiekunami Dorotą Zdziebło ,Anną Pakos, Elżbietą Tomczak, Iwoną Sykałą, Grażyną Dymarczyk udali się na turystyczną wycieczkę.
Pierwszym obiektem do którego się udaliśmy było Muzeum Wojskowe w Drzonowie. Tu w towarzystwie przewodnika mieliśmy okazję poznać zgromadzony tam sprzęt militarny, między innymi czołgi, samoloty oraz różnego rodzaju broń. Do niektórych obiektów udało nam się nawet wejść. Pan przewodnik cierpliwie odpowiadał na nasze pytania, których jak zawsze mieliśmy mnóstwo.
Kolejnym zwiedzanym miejscem było Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza mieszczące się w Świdnicy w pochodzącym z początku XVII wieku pałacu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o pracy archeologów. Szczególnie zaciekawiły nas informacje o badaniach archeologicznych prowadzonych na terenie Starosiedla i w najbliższych okolicach.
Następnie udaliśmy się do Zielonej Góry. Tu naszym celem był Ogród Botaniczny i Mini- Zoo. Kolekcja zgromadzonych tu roślin liczy około 500 gatunków. Piękna pogoda i kwitnące wokół okazy to wymarzona sceneria do wręczenia legitymacji nowym członkom PTTK. Po zwiedzenie ogrodu udaliśmy się do znajdującego się tuz obok Mini- Zoo. Mieliśmy okazje poznać wiele interesujących zwierząt, a szczególnie ptaków. Najbardziej interesujący był dla nas biały paw- niezwykła rzadkość wśród ptaków.
Wycieczka skończyła się słodkim akcentem- wszyscy poszliśmy na pyszne lody. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Gubina.
Serdecznie dziękujemy za tak atrakcyjny wyjazd. Młodzi turyści z SKKT w Starosiedlu
Dzień Dziecka
To był udany Dzień Dziecka. Dziękujemy Rodzicom i Pani Dyrektor za przygotowanie dla nas wspaniałego festynu. Był dmuchany byk i zjeżdżalnia, Straż Pożarna i Graniczna, lody, frytki. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.


Dzień Matki
Uczniowie klasy trzeciej pisali swój pierwszy zewnętrzny sprawdzian 
20 maja 2014r do sprawdzianu przystąpiło 10 uczniów:Sandra Aleksandrowicz, Hanna Bestrzyńska, Damian Dobryniewski, Adam jurkowski, Ewelina Kosmala, Eryk Mazur,Patryk Pac, Michał Pakos, Hubert Socha, Batuhan Rudnicki. Na zdjęciach można zobaczyć jakie emocje toważyszyły dzieciom.


V Bieg Papieski
18 maja Szkoła Podstawowa wspólpracując z Parafialnym Zespołem Caritas  i Szkolnym Kołem Caritas zorganizowała V już Bieg Papieski w formie małego festynu. Sponsorzy: pan Remigiusz Darmach, Piekarnia "Wiejska" w Górzynie, Firma " Magnolia" i "Fructo Fresch". Przeprowadzono 20 biegów na róznym dystansie i dla różnych kategorii wiekowych. Oprócz tego były Konkurencje dla Babć, Dziadków, Rodziców oraz o tytuł Super Siłacza Parafialnego. Cały czas funkcjonowała kawiarenka z napojami i wypiekami naszych parafialnych Gospodyń. Zaszczycili nas obecnością swoją : Ks. Proboszcz Bogdan Kusiak, Radni : Remigiusz Darmach, Roman Sikora i Krzysztof Irisik, którzy wręczli wraz z Panią Dyrektor puchary i medale.


Wycieczka do Wrocławia
Spotkanie – PTTK w Gębicach – Ognisko w Zielonym Zakątku

Dnia 08.05.2014r.członkowie szkolnego koła PTTK ze Szkoły Podstawowej w Starosiedlu wraz z opiekunem p.Dorotą Zdziebło spotkali się na ognisku w Gębicach w Zielonym Zakątku – gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez p. Patrycję Godlewską.

Okoliczności były mało sprzyjające , ponieważ wcześniej padał deszcz. Na szczęście później pogoda nam dopisała.

Nasze Panie rozpaliły ognisko. Wyglądało na to, że czekanie, aż ognisko się dobrze rozpali potrwa wieki. W tym czasie udaliśmy się do stajni i mogłyśmy pogłaskać konie. Oczekiwanie nie dłużyło już się nikomu.

Kiedy ognisko się rozpaliło, każdy wziął po kiełbasie i po patyku i nareszcie mogliśmy piec. Było bardzo zabawnie.

Ważną częścią naszego spotkania było wręczenie legitymacji nowym członkom PTTK – naszym młodszym kolegom z klasy IV.

Na zakończenie spotkania graliśmy w piłkę. Nasza pani zakończyła spotkanie podziękowaniem za wesołą i miłą zabawę. To był bardzo udany dzień. Do domu wracaliśmy rowerami, po drodze śmiejąc się i wspominając ognisko.Członkowie Młodzieżowego Koła PTTK działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starosiedlu pragną serdecznie podziękować Pani Patrycji Godlewskiej za miłą gościnę i wspaniale zorganizowane ognisko w Gospodarstwie Agroturystycznym „ZIELONY ZAKĄTEK” w Gębicach.

Gościnność i miła atmosfera pewnie jeszcze wielokrotnie zachęcą nas do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

Sprawdzian VI-klasistów


Rekolekcje
Dzień Wiosny
POZNAJEMY OJCOWIZNĘ – etap powiatowy i wojewódzki
W dniu 14 kwietnia br. w Klubie Wojskowym w Krośnie Odrzańskim odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom, finalistom i osobom wyróżnionym, które wzięły udział w powiatowych eliminacjach XXI edycji Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Frekwencja na gali była niemalże 100%. Młodzież ze swoimi opiekunami prac w obecności dyrektorów szkół i rodziców bardzo przeżywała moment wyczytywania swoich nazwisk i występowania po oczekiwaną nagrodę..Wśród nagrodzonych osób znalazły się dwie uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Starosiedlu. W czasie uroczystości, na jej rozpoczęcie, swoją pracę zaprezentowała Agata Przyborska -„Wsiąść do pociągu byle jakiego…. Losy kolei zwanej „Berlinką” Miała ona charakter prezentacji multimedialnej przygotowanej pod opieką p.Doroty Zdziebło . Autorką kolejnej pracy była Karolina Lisiak - Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość gubińskiej fary…. Laureaci, których prace zostały wysłane na eliminacje wojewódzkie przestawili recenzje swoich prac. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Barbara Groncik Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosno Odrzańskie, która w ciepłych słowach podsumowała uroczystość i zachęcała młodzież do  liczniejszego udziału w tak pięknym konkursie. Impreza została przygotowana pod patronatem Starostwa Powiatu Krośnieńskiego i Oddziału Wojskowego PTTK. Prezes Oddziału Wojskowego PTTK Danuta Cierpisz w podsumowaniu serdecznie podziękowała młodzieży za udział w Konkursie. Nauczycielom, opiekunom prac, i rodzicom za nadzór merytoryczny. Zaprosiła młodzież do udziału w przyszłorocznej już XXII edycji  Konkursu.
14 maja 2014 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze odbyło się podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu „Poznajemy ojcowiznę”. Wśród nagrodzonych osób znalazła się praca, której autorką jest Agata Przyborska uczennica Publicznej szkoły Podstawowej w Starosiedlu. Praca pod tytułem Wsiąść do pociągu byle jakiego…. Losy kolei zwanej „Berlinką” miała charakter prezentacji multimedialnej przygotowanej pod opieką p.Doroty Zdziebło .
Młodzi Turyści z piosenką
Dnia 6 marca 2014 roku po południu w sali klubowej PTTK spotkali się młodzi turyści z trzech współpracujących ze sobą szkół- Szkoły Podstawowej w Starosiedlu, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Spotkanie było okazją do wspólnej nauki piosenek turystycznych, które w przyszłości uprzyjemniać będą wycieczki i wieczory przy ogniskach. Nauka przebiegała błyskawicznie, co było zasługą talentów muzycznych dzieci oraz akompaniamentu w wykonaniu pani Renaty Majorek. Czas przy dźwiękach gitary płynął bardzo szybko, za oknami zapadł zmierzch........ i z żalem trzeba było się rozstać. Do zobaczenia znowu, tym razem w plenerze będziemy szukać wiosny.
Popołudnie w szkole klasy IV
Klasa IV wraz z wychowawczynią tak lubią szkołę że zorganizowali 28 lutego 2014r spotkanie popołudniowe w szkole. Była gra w piłkę nożną, ognisko, była dobra zabawa, humor i uśmiechnięte minki. Kiełbasa wszystkim bardzo smakowała. „Już chcemy następne spotkanie” -wołali na zakończenie.:)
Dzień Babci i Dziadka
Zabawa Karnawałowa
Wesołych Świąt
Życzymy prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego 2014 Roku !!!


Grudzień z Mikołajem - podsumowanie


Mikołaj odwiedza Naszą Szkołę
6 grudnia grzeczne dzieci doczekały się wizyty Świętego Mikołaja. Przybył do naszej szkoły z dużą ilością prezentów. Wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci, miał też do nich dużo pytań. Mikołaj był naprawdę miły, dla każdego miał niespodziankę - to dlatego, że byliśmy grzeczni :).
Uczniowie klasy IV przygotowali pod opieką Pani Ani Pakos przedstawienie mikołajkowe. Krótkie, zabawne, rozbawiło wszystkich.
Andrzejki w Naszej Szkole
Kontunuując tradycję w naszej szkole zorganizowano Andrzejki – to wspaniała zabawa zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Młodsze dzieci od przedszkola do klasy III miały wróżby w klasach z wychowawcami, natomiast starsze bawiły się na popołudniowej dyskotece, na której nie zabrakło wróżb. Było lanie wosku przez dziurkę od klucza, serca, na których były imiona przyszłych ukochanych i inne. Mamy nadzieję, że wszystkim zabawa się podobała.
25.11.2013 – Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2013 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. My równieś świętowaliśmy z Naszymi Misiami. W to wyjątkowe Święto można było zabrać swojego ulubieńca do szkoły i pozwolić troszkę mu się pouczyć. Maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień. Za przyniesienie pluszaka można było dostać lizaka. Były Misie małe i większe - nowe i te troszkę starsze – a nawet narysowane przez najmłodszych.
Święto Misiaka zorganizowała p. Anna Sieczkowska – sponsor lizaków – duży Miś nie chciał się ujawnić :) Dziękujemy!


11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości
Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, który przypomniał najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Nad przebiegiem uroczystości czuwały p.Dorota Zdziebło i Anna Sieczkowska.
Zespół wokalny, którego opiekunem jest p.Krzysztof Hamerski zaprezentował pieśni patriotyczne.
Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości i nie ma pra­wa do przyszłości”. Józef Piłsudski
Pamiętamy!!!
Bal Wszystkich Świętych

Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że 1 listopada to święto zmarłych. Tymczasem jest to dzień bardzo uroczysty i radosny, ponieważ tego dnia Kościół wspomina wszystkich świętych także tych, których imion nie znamy. W sposób szczególny przekonaliśmy się o tym w dzień poprzedzający tą uroczystość biorąc udział w Balu Wszystkich Świętych. Zwyczaj tzw. Balu Świętych narodził się w niektórych wspólnotach zakonnych i po dziś dzień tam jest praktykowany. W uroczystość Wszystkich Świętych każdy z zakonników losuje świętego patrona (na początku pozostawia się to w tajemnicy), do którego zwraca się o wstawiennictwo z przekonaniem, że skoro doszedł już do nieba, więc może pomóc także innym. Pod koniec dnia ma miejsce Bal Świętych - zakonnik przebiera się za tego świętego, a inni próbują odgadnąć, co to za osoba.

Nawiązując do tej tradycji uczniowie z klas IV – VI Naszej Szkoły przebrali się za wybranego Świętego oraz przygotowali krótką informację o Świętym,aby przybliżyć jego sylwetkę innym uczniom. Do tego jedną z atrakcji był prawdziwy bal – dyskoteka. Organizatorem tego świeta dla dzieci był ks.Henryk Laszczowski, który przygotował również puchary i dyplomy.

Na fotografiach zwycięzcy konkursu i wyróżnieni. Nagrody i dyplomy wręczał Proboszcz ks.Bogdan Kusiak oraz Pani Dyrektor Anna Przyborska.

Pasowanie na przedszkolaka
Dzień 24 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starosiedlu i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w trakcie dwumiesięcznego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoje panie, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor szkoły Anna Przyborska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały upominek.
Po doniosłej części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy suto zastawionym stole przygotowanym przez rodziców. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć - Mamo, tato – jestem prawdziwym przedszkolakiem.
Jesteśmy niewiele więksi od „ołówka”


Sieciaki w Naszej Szkole
Pamietajmy o najważniejszych zasadach, których uczył nas Teat z Torunia: 1. Zawsze powiedz dorosłemu jeśli dzieje się coś złego 2.Nie podawaj w internecie swoich danych 3.Nie umieszczaj w sieci zdjęć ani filmików z osobami, które nie wyraziły na to zgody – nie bądź Sieciuchem..


Gratulujemy pani Dorocie Zdziebło!!!!!!!!
Gratulujemy Pani Dorocie Zdziebło, która 22 października odebrała w MEN w Warszawie Medal „Nauczyciela Kraju Ojczystego" - medale wręczył Wiceminister Tadeusz Sławecki

Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki uczestniczył dziś (22 października) w uroczystości uhonorowania działaczy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego tytułem i medalem „Nauczyciel Kraju Ojczystego". Wyróżnienie to przyznawane jest przez PTTK za pracę edukacyjno-wychowawczą w środowisku i na rzecz dzieci i młodzieży, mającą na celu upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa. Tym zaszczytnym tytułem uhonorowanych zostało dotychczas 98 osób. Wiceminister Tadeusz Sławecki oraz Roman Bargieł, prezes Zarządu Głównego PTTK, wręczyli dziś medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego" trzydziestu dwóm zasłużonym członkom Towarzystwa. Gratulując odznaczonym, wiceminister edukacji narodowej podkreślił, że realizowana przez działaczy PTTK edukacja turystyczno-krajoznawcza stanowi integralną część wychowania patriotycznego i pełni ważną rolę wychowawczą oraz podziękował za odkrywanie kolejnym pokoleniom Polaków piękna naszego kraju i upowszechniania wśród nich walorów prawdziwej turystyki. Wiceminister Tadeusz Sławecki zwrócił uwagę, że działania te wpisują się w program wychowawczy szkoły oraz wypełniają - zawarte między Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym - porozumienie na rzecz zapewnienia uczniom szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w ramach kontynuowanego Roku Bezpiecznej Szkoły. Życząc dalszych pomysłów w tworzeniu bogatej i ciekawej oferty turystyczno-krajoznawczej dla dzieci i młodzieży wiceminister Tadeusz Sławecki zaprosił wszystkich członków PTTK do aktywnego włączenia się w realizację działań - ogłoszonego na rok szkolny 2013-2014 - Roku Szkoły w Ruchu.” - źródło: http://men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5691%3Awiceminister-tadeusz-sawecki-wrczy-medale-nauczyciel-kraju-ojczystegoq&catid=25%3Aministerstwo-wydarzenia-z-udziaem-ministrow&Itemid=287

Popołudnie w szkole – klasa IV
18 października uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią p.Anną Sieczkowską spotkali się w szkole, aby poznać się „ bliżej” i polubić. Każdy mógł pokazać swoje zdjęcia z dzieciństwa – niektóre były bardzo zabawne:), opowiedzieć co lubi robić w domu, czym się zajmuje. Bardzo ciekawa okazała się kolekcja monet z całego świata, której właścicielem jest Bartek. Wiktora i Nikola przyniosły ukochane Miśki. Było przeciąganie liny, mecz piłki nożnej, ognisko – ale najważniejsze to dobra zabawa i uśmiech na twarzy.
Dzień Edukacji Narodowej 14 Października – Pasowanie uczniów I klasy
14 października to wielkie święto całej społeczności szkolnej. W tym dniu nie było lekcji, był uroczysty apel, podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły od uczniów i rodziców. To również wyjatkowe święto maluchów z klasy I, bo oto w tym dniu zostali pasowani „zaczarowanym ołówkiem” na uczniów naszej szkoły i przyjęci bo braci uczniowskiej a ich wychowawcą jest p.Anna Przyborska. Szkolny Zespół Wokalny zaprezentował się z dwoma piosenkami – opiekun p.Krzysztof Hamerski


Wycieczka do Berlina
W sobotę 12 października uczniowie klasy V i IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę zagraniczną do Berlina. Samą atrakcją był przejazd pociągiem. Niekóre dzieci po raz pierwszy jechały takim środkiem lokomocji. Uczniowie mogli zwiedzić Muzeum Techniki Spectrum oraz AquaDom. Spectrum to niezwykłe Muzeum - można tam wszystkiego dotknąć i doświadczyć. Ciekawe były fale, zasady tworzenia animacji, iluzja, różnorodność działających sił, jak również własności dźwięków. Najbardziej podobał się domek Baby Jagi, w którym można było nad głową zobaczyć podłogę. Miało się wrażenie, że za chwilę kot skoczy nam na głowę. Kolejną atrakcją, która na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie był AquaDom z „milionem” pięknych morskich stworzeń, będącymi dosłownie na wyciagnięcie ręki. Podróż windą w głąb akwarium tym razem napełnionym naprawdę milionem litrów wody robi ogromne wrażenie. Berlin to piękne masto i wiele jest jeszcze do zwiedzania. Może jeszcze się tam wybierzemy :) Wychowawczyniom dziękujemy za zorganizowanie wycieczki, a wszystkim Paniom za opiekę nad uczniami. Szczególnie dziękujemy Pani Ani Bądzielewskiej, która świetnie zna język niemiecki i była naszym przewodnikiem i tłumaczem.


Zabawy klasy I i II
Pierwszaki zawsze czują się zagubione na początku roku szkolnego dlatego uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią Danutą Sieczkowską postanowili zorganizować wspólne zabawy.


Grzybobranie klasy VI

28 września, o godz 8:30 po obudzeniu się wyjżałam przez okno by sprawdzic jaka jest pogoda. Był to słoneczny lecz dość chłodnawy poranek. Właśnie w tym dniu miało się odbyć grzybobranie 6 klasy, dlatego tak bardzo zależało mi, żeby dziś nie padał deszcz. Gdy już ubrałam się i zjadłam śniadanie byłam gotowa do wyjścia. Oprócz pana Krzysztofa Hamerskiego opiekunami wycieczki była moja mama, pani Stępień, i pan Przysiężny. Całą klasą zebraliśmy się pod szkołą i zaraz potem wyruszyliśmy w stronę lasu. Po około 2 godzinach zbierania grzybów skierowaliśmy się do Gebic. Na placu czekał na nas pan Przysiężny razem z kolegami z klasy, zdążyli już oni rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Chwile potem dołączył do nas pan Hamerski. Każdy z nas miał przynajmniej pół wiaderka grzybów więc grzybobranie udało się.

Pieniądze za sprzedane grzyby niektórzy z nas przeznaczyli na SKO. op. Natalia SulikowskaRozpoczęcie roku szkolnego – zadzwonił pierwszy dzwonek!!!!!
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą celebrowaną przez Ks.Henryka Laszczowskiego. Pierwszoklasiści mogli poświęcić swoje tornistry i przybory szkolne. Następnie odbył się uroczysty apel, który poprowadziła Pani Dyrektor Anna Przyborska. Najprzyjemniejsze było jednak spotkanie w klasach z kolegami i wychowawcami, których nie widzieliśmy przez całe wakacje. Było mnóstwo wrażeń i przygód do opowiedzenia.
Wszystko co dobre szybko się kończy – teraz nadszedł czas na naukę, na pewno jednak zabawy również nie zabraknie, a wakacje.... już za 10 miesięcy. :)