pspstarosiedle@wp.pl

Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają. Heraklit z Efezu


                       Projekty współrealizowane z EFS

Partnerzy


www.gminagubin.pl

www.efs.gov.plAktualności rok szkolny 2014/15
Zakończenie roku szkolnego
Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł wreszcie upragniony dzień zakończenia roku szkolnego. Tegoroczna uroczystość odbyła się w sali wiejskiej w obecności licznie zaproszonych gości -przedstaiwciela gminy p. Wandy Łakomej, radnych Remigiusza Darmacha, Romana Sikory, Mirosławy Strzelbickiej, sołtysa p. Adama Olkowicza oraz licznie zgromadzonych rodziców. Po zaprezentowaniu programu artystycznego nastąpiło wręczanie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych oraz stypendiów ufundowanych przez Urząd Gminy. Następnie głos zabrałą pani dyrektor podsumowując rok szkolny i mówiąc o licznych sukcesach naszych uczniów, jak choćby wysokim wyniku sprawdzianu klasy VI- 71% przy 67% w kraju. Po uroczystości wszyscy udali się na zasłużone wakacje, a absolwentów, czyli klasę VI czekał jeszcze słodki poczęstunek w towarzystwie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
Klasa VI i V – pożegnalne ognisko
Tradycją naszej szkoły jest pożegnanie najstarszej klasy w szkole i przekazanie "pałeczki starszeństwa" młodszym kolegom. W ostatni wtorek roku szkolnego odbyło się wspólne ognisko na które uczniowie klasy VI zaprosili swoich młodszych kolegów wraz z wychowawczynią panią Anną Sieczkowską. Klasa VI przygotowała poczęstunek, nastepnie były wspólne zabawy i rozgrywki sportowe, a wszystko zakończyły lody zafundowane przez klasę V. To oni za chwilę będą najstarsi w szkole....
14 czerwca - VI Bieg Papieski
8-9 czerwca wycieczka nad morze
Jak corocznie klasy IV-VI wraz z wychowawcami p. Dorotą Zdziebło, Anną Sieczkowską i Anną Łazarewicz - Juszczyńską postanowiły wyjechać na dłuższą wycieczkę- w tym roku był to dwudniowy wyjazd nad morze. Celem naszej wycieczki były Międzyzdroje, ale po drodze czekało nas równiez wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta w Przelewicach. Ogród Dendrologiczny w Przelewicach to perła przyrodnicza Pomorza Zachodniego i jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce. Bogata kolekcja drzew i krzewów  ze strefy klimatu umiarkowanego całego świata na powierzchni 30 ha przyciąga tysiące turystów. Następnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Świnoujścia- przeprawa promem na drugą stronę miasta, wizyta na najwyższej, liczącej 68 metrów latarni morskiej polskiego wybrzeża. Obok latarni znajduje sie Ford Gerharda, który także udało nam sie zwiedzić. Wieczorem dotarliśmy do celu naszej podróży i udaliśmy się na spacer brzegiem morza, aby podziwiać zachód słońca. Pierwszy dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Nastepnego poranka czekało nas zwiedzanie Międzyzdrojów- tu szczególnie ciekawe okazały się być Oceanarium, Muzeum Figur Woskowych i Aleja Gwiazd. Czekały nas jeszcze zabawy na plaży, a nastepnie zadowoleni i szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotna do domu.
Konkurs Pierwszej Pomocy i wiedzy PCK
Agata Turowska i Marcel Mazur to drużyna, która reprezentowała naszą szkołę. W eliminacjach miejsko – gminnych zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu okręgowego. W Sławie drużyna zajęłą bardzo dobre V miejsce. Opiekunem drużyny była p.Anna Sieczkowska. Dziękujemy bardzo serdecznie Natalii Wolnej – ratownikowi i byłej uczennycy naszej szkoły, która przygotowywała naszą drużynę.
Piknik 1 czerwca
Piłka nożna w Chlebowie
29 maja wyniki sprawdzianu szóstoklasistów – nasza szkoła najlepsza :)
Dzień Dziecka – do kina w Zielonej Górze :)
W tym roku inaczej niż zwykle obchodziliśmy Święto Nas Dzieci. Rada Rodziców i nauczyciele przygotowali dla nas wycieczkę do Zielonej Góry na bajkę pt. Ups arka odpłynęła. Wspaniałe przygody bohaterów podobały się każdemu. Dziękujemy!


Święto wszystkich MAM
"Matka – to najpiekniejsze słowo świata" - to hasło przyświecało obchodom Dnia Matki w naszej szkole, które miały miejsce 26 maja 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Starosiedlu. Program artystyczny przygotowali wszyscy uczniowie, a prezentację prozpoczęły przedszkolaki wykonując piękny taniec kurek. Następnie kolejne klasy przedstawiały swój program artystyczny, a występy zakończyły kabaret przygotowany przez uczniów klasy V pod opieką wychowawcy pani Anny Sieczkowskiej oraz parafraza piosenki "Stokrotka"wykonana przez klasę VI. Na twarzach wszystkich zebranych mam dało się zauważyć wielką radość i wzruszenie, a także dumę z wystepów swoich dzieci.
Turniej szachowy

Dnia 7 maja 2015r na sali w Wielotowie odbył się I Turniej Szachowy Gminy Gubin. W rywalizacji wzięli udział chętni uczniowie z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów, a także chętni mieszkańcy gminy. Po długich, kilkuetapowych rozgrywkach, odbywających się pod czujnym okiem sędziego p. Roberta Rogali z Gubina wyłoniono zwycięzców.

W klasyfikacji szkół podstawowych po ostatniej 7 rundzie trzy pierwsze miejsca przypadły zawodnikom z SP w Bieżycach: Kewinowi Kuśmierczykowi (I), Alanowi Maciulewiczowi (II) i Damianowi Ławrynowiczowi (III).

W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajął Kacper Rybkowski (ZS Grabice), drugie Krystian Michalski (ZS Chlebowo), a trzecie Kinga Bilińska (ZS Grabice).

W kategorii OPEN pierwsza była Agnieszka Szymczak, drugi Tomasz Pietsch, a trzecia Teresa Przygalińska.

Wójt Zbigniew Barski wręczył zwycięzcom medale i atrakcyjne nagrody, a pozostałym uczestnikom turnieju pamiątkowe dyplomy i medale. Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Mazur, Patryk Mazur, Marcel Mazur oraz Michał Pakos. Drużynowo uczniowie ci zajęli drugie miejsce. W przyszłym roku będziemy walczyć o indywidualne i drużynowe miejsca na podium.

Po zakończeniu rozgrywek dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek.

Michał Pakos kl.IVKonkurs o twórczości AndersenaDnia 29.04.2015 r.w Szkole Podstawowej w Strzegowie odbył się konkurs o twórczości i życiu H.CH.Andersena.

Udział brało 6 szkół podstawowych z Gminy Gubin. Ze szkoły podstawowej w Starosiedlu udział wzięło dwóch uczniów z klasy czwartej:Sandra Aleksandrowicz i Michał Pakos.Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy dotyczył życia poety a drugi jego twórczości. Po podliczeniu punktów było ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów przez wójta Gminy Gubin Zbigniewa Barskiego.Szkoła w Starosiedlu zajęła drugie miejsce. Do konkursu tego uczniom przygotować się pomagała pani Dorota Zdziebło, której serdecznie za to dziękujemy. Mamy nadzieje,że w przyszłym roku uda nam się wywalczyć pierwsze miejsce.

Sandra Aleksandrowicz kl.IV

Witamy Wiosnę
W piątek 20 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły witali wiosnę. Był to również szczególny dzień, gdyż można było oglądać niezwykłe zjawisko astronomiczne – częściowe zaćmienie Słońca. Każdy uczeń miał szanse zobaczyć jak Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przesłonił światło słoneczne. Dziękujemy za przyniesione maski do spawania czy szybki do obserwacji. A WIOSNA... – wiosna przyszła bo żadna chmurka nie pojawiła się na niebie. Okrzykami przegoniliśmy Zimę. A nasza Marzanna – Zimowa Panna (ekologiczna) odpłynęła „do morza”. :) Marzanę przygotowali uczniowie kl.V z p.Anią.
Wiosna w Przedszkolu i najładniejsza Wiosna – Gosia - w klasie I


Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 18-19.03.2015r w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks.Hubert Reliht. Pierwszego dnia dzieci z klas I i II oglądały film pt. “Ojciec miłosierny”, natomiast uczniowie klas starszych mieli w tym czasie spotkanie z rekolekconistą. Na zakończenie I dnia wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. W drugim dniu dzieci skorzystały z sakramentu pokuty I pojednania oraz uczestniczyły w Eucharystii. Dziękujemy ks. Hubertowi za poprowadzenie rekolekcji w naszej szkole.
Takich urodzin jeszcze nie było – tort był pyszny, misiek słodki – Dziękuję Wszystkim :)


Bal karnawałowy
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 13.02.2015r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Do tańca przygrywały nam muzyka. Były też konkursy, w których wszystkie dzieci chętnie brały udział. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek. Zabawa była przednia! Szkoda, że kolejny karnawał będzie dopiero za rok.


Na balu karnawałowym bawiły się również wszyscy pozostali uczniowie. Wspaniałe zabawy i przebrania zachęcały do wspólnego świętowania. Taka zabawa jest tylko raz w roku.
Tłusty Czwartek – dziękujemy Rodzicom za słodki poczęstunek
Był sobie mały, tłuściutki pączek,
Był okrąglutki i nie miał rączek,
Z wierzchu miał białą lukrową skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę.” Julita kl.VI
Dzień Babci i Dziadka
"Kocham babcię, kocham dziadka
Za ich serce, za ich miłość
Dużo zdrowia, długie lata
Niech nam żyją, niech nam żyją."
Dnia 22.01.2015 odbyła się w naszym przedszkolu i w szkole uroczystość szczególna - świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka... Przedszkolaki i uczniowie klas 0 - III przygotowali programy artystyczne. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli w przedszkolu także Jasełka. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne i aktorskie. Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom, a następnie zaproszono wszystkich na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Gościom towarzyszyły radość i uśmiech.


Smacznie i zdrowo
Klasa IV w ramach godziny wychowawczej 19. stycznia wspólnie przygotowuje pyszne, zdrowe kanapki. Każdy ma do wykonania zadanie: jeden smaruje chlebek masełkiem, kto inny kroi wędlinkę, a jeszcze inny ogóreczek czy rzodkiewkę. Każdy coś robi a potem wspólnie zjadamy razem z naszą panią Anią Łazarewicz-Juszczyńską wspólnymi siłami wykonane, zdrowe przysmaki pełne witamin. Okazuje się również, że chłopcy dorównują dziewczynkom w naszych małych kuchennych rewolucjach. A niebawem w planie sałatka warzywna i owocowa.
Hobbit’’
8 stycznia 2015 roku uczniowie klas 4-6 pojechali do Lubskiego Domu Kultury na spektakl przedstawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widzowie mogli obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego. Aktorzy przedstawili historię nie tylko o smokach i krasnoludach, ale również o odwadze, poświęceniu i przyjaźni. Główny bohater wyrusza na daleką wyprawę zmieniającą całe jego życie. Podczas podróży dowiaduje się wiele o sobie samym, poznaje smaki porażek i sukcesów, a przede wszystkim dociera do celu, gdzie czeka nań wymarzona nagroda.
Polecam przeczytanie książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz innych dzieł Johna Ronalda Reuela Tolkiena bezpośrednio związanych z wcześniejszymi i późniejszymi losami bohaterów (m.in.: „Silmarillion”, „Władca Pierścieni”).
Karolina Lisiak kl.VI


Jasełka przygotowane przez przedszkolaków 19.12.2014
W piątek, 19 grudnia o godzinie 11.00 w oddziale przedszkolnym przy PSP w Starosiedlu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy 3- i 4-latków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy zaproszeni goście, dzieci z „zerówki” , uczniowie kl. I-III wraz z wychowawcami wspólnie śpiewali kolędy. W tym dniu wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Jasełka 18.12.2014
Ks. Józef Suchan wraz z uczniami klasy V i VI przygotował przedstawienie jasełkowe. W kościele, w którym zgromadziła się cała szkoła można było wraz z Maryją i Józefem, pastuszkami i królami, aniołkami wziąć udział w powitaniu małego Jezusa. Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało. Najmłodsi na stojąco oglądali grę aktorów. Na koniec wszyscy otrzymali gromkie brawa. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Wręczono również nagrody za konkurs na plakat adwentowy. I miejsce zdobył Dawid Rzeszutek.


Wigilie klasowe
18 i 19 grudnia w gronach najbliższych kolegów, koleżanek, w towarzystwie wychowawcy oraz rodziców odbyły się wigilie klasowe klas IV - VI. Zanim usiedliśmy do stołu, przy którym nie brakowało dodatkowego talerza i sianka pod obrusem, a obok pięknej choinki, podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Przy tradycyjnych polskich potrawach i wspólnym kolędowaniu poczuliśmy prawdziwą świąteczną atmosferę. Szkoła pielęgnuje w nas poczucie tradycji.


Mikołaj w naszej szkole – 6.12.2014
Jak co roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Dzieci były bardzo grzeczne, pilnie się uczyły bo każdy dostał wspaniały prezent. Mikołaj otrzymał od dzieci wierszyki i piosenki. Kochany Mikołaju – ZAPRASZAMY do nas znowu za rok!


Kiermasz Książek
Grudzień to tradycyjnie czas myślenia o prezentach dla najbliższych, a szczególnie o tych najmłodszych. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu w naszej szkole zorganizowano Bożonarodzeniowy Kiermasz Książek. Inicjatorkami tego pomysłu były panie Edyta Hołownia, Małgorzata Barska i Dorota Zdziebło. Podczas odbywających się zebrań rodzice mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą przygotowanych książek Wiele z nich to pozycje związane tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia, a wśród nich malowanki, kolorowanki, łamigłowki.

Deutsch - Wagen - Tour
20 listopada 2014r zagościła u nas lektorka języka niemieckiego z Instytutu Goethego w Poznaniu, która przeprowadziła zajęcia zachęcające uczniów naszej szkoły do nauki tego języka. Warsztaty odbyły się pod hasłem Deutsch-Wagen-Tour. Przywitaliśmy ją krótkim programem artystycznym, a zaangażowani byli wszyscy uczniowie – od kl. I do VI. Zaprezentowaliśmy swój talent językowy piosenkami, krótkimi scenkami z humorem, wierszykami i spektaklem o Czerwonym Kapturku. Warsztaty te w sposób zabawowy wzbogaciły słownictwo dzieci, a także ich wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i były odskocznią od codziennych zajęć. Dziekujemy pani Ani Łazarewicz-Juszczyńskiej za tak ciekawą lekcję języka niemieckiego.
Na basenie
W ramach integracji z nowym wychowawcą i jako nagroda za wyniki w nauce i poprawne zachowanie klasa IV jeździ na wycieczki. Dwukrotnie byliśmy już na basenie w Gubinie oraz w Mc’ Donaldzie. Te wyjazdy z pewnością zachęcają nas do zdobywania lepszych ocen i pracowania nad swoim postępowaniem. Już czekamy na kolejny wypad.
Andrzejki szkolne
W tym roku Andrzejki w naszej szkole odbyły się 27.11.2014.Wśród licznych atrakcji wymienić należy wspólne tańce dziewczyn z chłopakami, wróżby z ciasteczek, przebijanie serca z umieszczonymi na nim imionami, muzyka i taniec oraz oczywiście słodki poczęstunek. Czas wspólnej, miłej zabawy jak zawsze minął zbyt szybko i po andrzejkowych szaleństwach trzeba było się rozstać, tym bardziej, że następnego dnia czekały nas zwykłe szkolne obowiązki. Daria Wysługocka kl.VI


Konkurs 1 z 9 z okazji 11 listopada
W sposób nietypowy w tym roku świętowaliśmy 11 listopada. Połączyliśmy wiedzę z zabawą. Pani Anna Sieczkowska przygotowała dla nas konkurs wiedzy, który był podobny do telewizyjnego turnieju 1 z 10, zakres pytań dotycznył okoliczności odzyskania niepodległości, symboli narodowych oraz najważniejszych postaci tamtego okresu. Po eliminacjach klasowych ( IV – VI) wyłoniono po trzy osoby z każdej klasy. Konkurs wygrała Wiktoria Kuśmierczyk. Gratulujemy!!! Nagrody ufundował były nauczyciel historii w naszj szkole p.Andrzej Sieczkowski.
Pasowanie na przedszkolaka
Dnia 6 listopada 2014r, odbyła się w przedszkolu Uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności pani Dyrektor i rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały grupowe piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach artystycznych dzieci przyszedł czas na ślubowanie złożone przez rodziców. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie dzieci. Pani dyrektor Anna Przyborska przez dotknięcie ramienia dziecka ołówkiem i wypowiedzenia słów ,, Pasuję Cię na przedszkolaka” pasowała wszystkie dzieci. Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek. Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która - mamy nadzieję - na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.


Akademia Pana Kleksa
Dnia 30 października 2014 roku wraz z klasami 4-6, pojechaliśmy do teatru w Lubskim Domu Kultury. Spektakl nawiązywał do lektury pt. ,,Pan Kleks'', którą napisał Jan Brzechwa. Widowisko zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Przedstawienie jak i książka opowiadały o chłopcu, który przybył do Akademii , aby się uczyć. W czasie  pobytu u Kleksa chłopiec przeżywał wiele przygód i uczestniczył w niespotykanych lekcjach, jak choćby lekcja kleksografii czy leczenia chorych sprzętów. Sposób przygotowania scenografii oraz gra aktorów zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Mamy nadzieję na częstsze wyjazdy, które wzbogacają naszą wyobraźnię i utrwalają nabyte w szkole wiadomości.
Agata Turowska kl.VI
Święto Dyni i Ziemniaka
Po lekcjach dnia 22 października 2014 r. urządziliśmy sobie w szkole „święto ziemniaka i dyni”. Po obiedzie dzieci z klas 4-6, które mieszkają na miejscu przyszły, aby wszystko przygotować. Gdy już wszyscy byli, podzieliliśmy się na 3 grupy, aby upiec ciasta marchewkowe, dyniowe i jabłkowo- orzechowo- cynamonowe. Ci, którzy niestety nie piekli, ciast poszli grać w gry. Nasza wychowawczyni ugotowała ziemniaki i upiekła kiełbaski, a my zabraliśmy się za ciasta. Było przy tym trochę zamieszania i bałaganu, ale i wiele zabawy. Kiedy wszystko było gotowe, zabraliśmy się do konsumowania. Ciasta wyszły nam bardzo pyszne, a i kiełbaski z ziemniakami były bardzo dobre. Na koniec wszystko posprzątaliśmy i każdy wziął przepisy na ciasta (ponieważ tak były dobre).Bardzo mi się ten dzień podobał i mam nadzieję, że kiedyś to jeszcze powtórzymy :). Daria Wysługocka kl.VIPasowanie I-klasistów i Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014
"Do szkoły kochani" 

Pisanie to wielka sztuka, 
pisanie to wielki trud. 
Nim pięknie wyraz zapiszesz 
ćwiczeń cię czeka w bród. 

Liczenie to też jest sztuka, 
szczególnie – gdy palców braknie, 
a liczby są za duże 
i liczyć trzeba dokładnie. 

Tej sztuki nauczy nas szkoła, 
tej sztuki nauczy nas pani. 
Więc chętnie chodzimy do szkoły 
i wy też chodźcie kochani!


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zorganizowano pasowanie pierwszoklasisów na uczniów. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Gubin p. Zbigniew Barski, który wziął udział z pania Dyrektor Anną Przyborską oraz wych. p. Małgorzatą Barską w pasowaniu uczniów. Uczniowie klasy III powitali młodszych kolegów prezentami, a Wójt wręczył najmłodszym uczniom słodycze. Samorząd uczniowski z opekunem p. Anną Juszczyńską-Łazarewicz przygotował również wiersze i kwiaty dla wszystkich pracowników naszej szkoły.Powitanie i pasowanie przedszkolaków
W październiku w szkole – 9.10.2014
Uczniowie klasy V z wychowawczynią p.Anną Sieczkowską na jeden wieczór zaczarowali szkołę w „drugi dom”. Była piłka nożna, zabawa w chowanego, spacer, pizza na kolację :), wspólne oglądanie filmu, nocleg i wspólne śniadanie. Wszyscy świetnie się bawili.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Szybko mineły wakacje. Uczniowie z pierwszym dzwonkiem powitali szkołę. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą po której proboszcz ks Bogdan Kusiak błogosławił nowych przedszkolaków, uczniów zerówki, pierwszoklasistów oraz poświęcił pomoce szkolne. W szkole Pani Dyrektor Anna Przyborska powitała w nowym roku wszyskich uczniów, nauczycieli, rodziców. Rozpoczęło się od spotkania powakacyjnego z wychowawcami. Niektórzy już nie mogli się doczekać i w odświętnych strojach zagrali w piłkę.
Zaczynamy!!!!!


Roz