pspstarosiedle@wp.pl

Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają. Heraklit z Efezu


                       
Projekty współrealizowane z EFS

Partnerzy


www.gminagubin.pl

www.efs.gov.plAktualności rok szkolny 2015/16
Prima Aprilis – troszkę później
Sprawdzian szóstoklasisty 5 kwietnia uczniowie klasy 6 zmierzyli się z sprawdzianem szóstoklasisty. Wyniki sprawdzianu będą znane 27 mają. Trzymamy kciuki. Wszelkie informacje o sprawdzianie można znaleźć na stronie internetowej: www.oke.poznan.pl oraz www.cke.edu.pl
Wesołych Świąt - Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom naszej szkoły życzymy radosnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych.
Rekolekcje Wielkopostne
Dzień Wiosny
Pierwsza Pomoc – szkolenie wszystkich uczniów w naszej szkole


Ginące zawody – żywa lekcja historii - Dnia 29.02.2016 w naszej szkole odbyła się „żywa” lekcja historii przeznaczona dla wszystkich uczniów. Klasa V pod opieką pani Ani Łazarewicz – Juszczyńskiej wcielała się rolę wymarłych średniowiecznych zawodów rzemieślniczych i przedstawiała je innym dzieciom na korytarzu. Było bardzo profesjonalnie. Uczniowie mieli wykonane własnoręcznie lub z pomocą rodziców pomoce dydaktyczne. Nazwy zawodów nie kojarzyły się dzieciom z ich zajęciami np. płatnerz, bednarz, strycharz, lutnik itp. Wszyscy występujący byli przebrani w średniowieczne stroje. W przedstawieniu uczestniczyło pięć osób. Myślę, że nasze przedstawienie podobało się bardzo innym dzieciom, a przede wszystkim, że coś z niego zapamiętali. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się przeprowadzić takie zajęcia.   Patryk Pac.Zabawa Karnawałowa – tańczyć każdy może czasem lepiej, a czasem gorzej ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi :) najważniejsze to po prostu dobrze się bawić – i tak właśnie bawili się uczniowie naszej szkoły.
Jasełka i wspólne kolędowanie
22 grudnia w świąteczny nastój wprowadzili nas uczniowie klas V i VI, którzy wraz z ks. Józefem Suchan przygotowali przedstawienie jasełkowe – widowisko, którego treścią było historia narodzin Jezusa i wygranej dobra nad złem. Podkłady muzyczne przygotował p.Krzysztof Hamerski. Zaproszeni goście i wszyscy uczniowie podziwiali pomysłową scenografię i wspaniałą grę młodych aktorów. Gromkie brawa oznaczały, że przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Kolejnym punktem programu było wspólne kolędowanie. Każda klasa przygotowała inną kolędę – wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Na zakończenie rozdano uczniom dyplomy za wygraną, bądź udział w różnego rodzaju konkursach mikołajkowych. I... już wszyscy chcieli rozejść się do szkoły, gdy okazało się, że Pani Dyrektor Anna Przyborska wraz z Radą Rodziców przygotowała dla dzieci świąteczną, słodką niespodziankę, również p.Remigiusz Darmach – radny – miał dla dzieci słodkości. Wszyscy w świątecznych i „słodkich” nastrojach rozpoczęli Święta. Wesołych Świąt :)
BRAWO! PRZEDSZKOLAKI!
Przedszkolaki z grupy 3- i 4-latków wzięły udział w miejsko-gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Mamo, tato zróbmy coś razem”. Dzieci ze swoimi rodzicami wykonały piękne prace pod konkursowym tytułem „Miś w podróży”. Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie konkursu, aż 14.12.2015 r. okazało się, że wszystkie wysłane prace otrzymały wyróżnienie. Autorami tych prac są: Kinga Jarowicz l.3, Laura Śledź l.3, Marcel Dziobak l. 3, Kacper Trąkowski l.3, Oskar Mielżyński l.4 i Krystian Sledź l.4
Matematyczny konkurs mikołajkowy dla klas IV – VI
Zadania do konkursu Mikołajkowego kl.IV kl.V kl.VI
Mikołaj w Naszej Szkole – każdy kto był grzeczny dostał prezent.
Wycieczka do Wrocławia -LEGO
Tydzień poprzedzający Mikołajki obfitował w naszej szkole w ciekawe wydarzenia. Jednym z nich była niewątpliwie wycieczka do Wrocławia na Wystawę budowli z klocków Lego, którą to objął swoim patronatem Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak.W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas II- VI wraz z opiekunami – Małgorzatą Barską,Anną Łazarewicz- Juszyńską, Dorotą Zdziebło oraz księdzem Józefem Suchanem. Na ogromnej przestrzeni zgromadzono około 100 rozmaitych makiet. Makiety przedstawiały między innymi budowle historyczne i współczesne, wydarzenia historyczne, znane sceny z bajek i filmów, ogromne lotnisko z modelami samolotów. Wśród ekspozycji znalazły się też wiele mówiące „starszym” dzieciom makiety stanu wojennego. Na zakończenie wszyscy mieli okazję do zakupów klocków Lego, co jednak okazało się dość kosztowną przyjemnością. Zwieńczeniem zwiedzania, a dla niektórych największą atrakcją okazała się zabawa z sali pełnej klocków Lego, strefa gier na Play Station oraz wizyta w kinie prezentującym filmy ukazujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego.Korzystając z tego , że ekspozycja wystawiana była na Stadionie Narodowym nie obeszło się też bez zwiedzania stadionu. Stojąc na trybunach mogliśmy wyobrażać sobie rozgrywane tu mecze. Ciekawie byłoby zobaczyć naszych piłkarzy na żywo, ale to może już innym razem. Wycieczka bardzo się podobała wszystkim jej uczestnikom, więc zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.
Święto Odzyskania Niepodległości – Marsz Niepodległości
Cała szkoła w tym roku obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości maszerując do miejsca pamięci narodowej w Gębicach. Pani Dyrektor Anna Przyborska nakreśliła wydarzenia historyczne w wyniku których Polska 97 lat temu odzyskała niepodległość. Pod pomnikiem dzieci klasy I wyrecytowały wiersz o tematyce historycznej, zapalone zostały znicze. Historie można poznawać nie tylko z podręcznika.

Wycieczka Gubin – Guben Dnia 17.10. pojechaliśmy razem ze swoja panią Anną Łazarewicz-Juszczyńśka na wycieczkę do Gubina. Wycieczka miała na celu miedzy innymi kształtowaniej.niemieckiego. Najpierw z transparentem wyruszyliśmy do Guben na praktyczne zajęcia językowe.Tam zadawaliśmy pytania, które wcześniej wylosowaliśmy. Okazało się, że nawet mimo drobnych błędów byliśmy rozumiani i że rozumieliśmy odpowiedzi. Warto uczyć się języków obcych. Potem odwiedziliśmy Farę Gubińską, poznaliśmy jej historię oraz plany jej rozbudowy, a przede wszystkim podziwialiśmy widok okolicy z lotu ptaka. Następnie udaliśmy się do mini galerie tuz przy niej. Później postanowiliśmy się trochę zabawić w sali zabaw.Skakaliśmy,wariowaliśmy i świetnie się bawiliśmy.Po takiej zabawie wszyscy zrobiliśmy się głodni, wiec poszliśmy do McDonalda.Ta wycieczka była cudowna. Wiec jeszcze raz w imieniu całej klasy chciałabym podziękować naszej wychowawczyni pani ANI ŁAZAREWICZ-JUSZCZYŃSKIEJ. Wszyscy liczymy na to, że taka super-wycieczka jeszcze się powtórzy. SANDRA ALEKSANDROWICZ
Pasowanie na przedszkolaka
Pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżyły przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starosiedlu. Maluchy po ślubowaniu zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Anne Przyborską.
 Po części artystycznej Pani Dyrektor dotykając każdego malucha olbrzymim ołówkiem włączyła go do grona przedszkolaków.
 Rodzice maluchów byli bardzo wzruszeni i oklaskiwali je gromkimi oklaskami. Był także słodki poczęstunek i wspólna zabawa.


Dzień Nauczyciela


Wycieczka rowerowa – Brody – Jeziory Wysokie - 8 października klasa VI z wychowawcą A.Sieczkowską oraz dzieci z klasy IV i V, które należą do Oazy wraz z księdzem Józefem Suchan wybrali się na wycieczkę rowerową do Brodów. Obejrzeliśmy remontowany pałac w Brodach, weszliśmy na wieżę widokową, a w Muzeum Przyrodniczym poznaliśmy tajemnica lasu. Następnie bawiliśmy się w parku linowym sprawdzając własną odwagę – wszystko pod okem instruktora. Podziękowania składamy dla p.Marty Wilk i Natalii Wolnej, które wspomagały organizatorów wycieczki. Pomimo przygód z zepsutym rowerem, brakiem powietrza i kapryśną pogodą wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły. Wycieczka była bardzo udana.


Dzień Chłopaka w klasie VI Taki Dzień Chłopaka każdy chłopak zapamięta aż do przyszłego roku. Dziewczyny z klasy VI wraz z wychowawczynią Anną Sieczkowską przygotowały dla swoich kolegów niezapomniane popołudnie. Były życzenia, babeczki upieczone własnoręcznie, gra w nogę, którą chłopcy po prostu uwielbiają i jeszcze ognisko z kiełbaskami. Wszystkim Chłopcom życzymy takich fajnych koleżanek :)
Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.W tym dniu w naszej szkole w Starosiedlu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor Anna Przyborska serdecznie powitała po wakacjach uczniów, rodziców, nauczycieli i życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Przed uroczystym apelem ks.Józef Suchan odprawił Mszę Świętą, podczas której udzielił błogosławieństwa najmłodszym dzieciom i poświęcił przybory szkolne. Już.... Zaczynamy :)