pspstarosiedle@wp.pl

www.gminagubin.pl

www.efs.gov.pl

Aktualności rok szkolny 2017/2018
Powitanie jesieni przez uczniów klasy IV - Uczniowie klasy IV w wyjątkowy sposób powitali jesień. Każdy mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, mógł pokazać co zbiera, w co gra, czy jak śpiewa. Można było opowiedzieć o swoim pupilu, opowiedzieć o tym co się robi po południu w domu. Oczywiście spotkanie nie mogło się obyć bez gry w piłkę nożną, dwa ognie i tak naprawdę nie liczy się kto wygra, tylko dobra zabawa. Na zakończenie było ognisko, kiełbaski i pianki pieczone w ogniu. Spotkanie było bardzo udane. Wszystkim dopisywały dobre humory.

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października - W tym dniu uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Anna Przyborska. Do naszej szkoły zawitali również szczególni goście: byli nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Uroczysty apel, piosenki i życzenia – tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Przedszkolaka - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017
Z okazji tego pięknego święta Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Starosiedlu wybrały się do sali zabaw „Kraina Fantazji” w Gubinie. Dla najmłodszych przedszkolaków była to przeważnie pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wyprawy, oczywiście oprócz beztroskiej zabawy była także integracja grup rówieśniczych, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. 1,5 godziny zabawy w sali, minęło bardzo szybko. Po powrocie do przedszkola, dzieci zaśpiewały Hymn Przedszkolaka, były życzenia, tańce i zabawa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i kolorowy balon. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wszystkiego najlepszego!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018