pspstarosiedle@wp.pl

www.gminagubin.pl

www.efs.gov.pl

Aktualności rok szkolny 2017/2018
Wielkanoc W naszej szkole dbamy o kultywowanie tradycji. W  związku z tym zbliżające się Święta Wielkanocy postanowiono uczcić przypomnieniem zwyczajów świątecznych. Jednym z nich jest zdobienie jajek. Po zapoznaniu się z krótką historią tworzenia pisanek, używania naturalnych sposobów ich zdobienia uczniowie klasy VI postanowili zdobyta wiedzę wykorzystać w praktyce. Oto  dzieła naszych rąk.... Warto również wspomnieć, że w szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny :)
PTTK W piątek, 23 marca 2018 r. szkolne koło PTTK wraz z nadchodzącą wiosną  rozpoczęło swoją tegoroczną działalność turystyczną poznając historię Starosiedla oraz wertując karty starej kroniki Koła.
W poczet  turystów przyjęto nowych uczniów, a towarzyszyło temu zorganizowane ognisko. Dzieci otrzymały legitymacje PTTK i wspólnie zaplanowały następne spotkania turystyczne, szczególnie związane z poznawaniem najbliższej okolicy. Młodzi turyści
Zabawa karnawałowa
W teatrze
Po I semestrze
Mikołaj w szkole – witaj oczekiwany PRZYJACIELU DZIECI
Konkurs recytatorski W dniu 14.12.2017r. W lubuskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski „Las w prozie i poezji”. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Lubsko. Recytatorzy przygotowali utwory poetyckie, których tematem była przyroda leśna lub praca leśnika. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach: I kategoria – klasy I – III: Hanna Darmach kl.I i Liwia Szymułowicz kl.III. II kategoria – klasy IV – VI: Wiktoria Laskowska kl.VI i David Stypik kl.IV.
Nasi recytatorzy nie mieli sobie równych. David Stypik otrzymał Nagrodę Grand Prix, Liwia Szymułowicz zajęła II miejsce w swojej kategorii, a Wiktoria Laskowska zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

11 listopada – Marsz Niepodległościowy
Wycieczka koła turystyczno – przyrodniczego - Członkowie Szkolnego Koła Przyrodniczo- Turystycznego działającego w Szkole Podstawowej w Starosiedlu 25 października 2017r. byli na wycieczce, w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. Wycieczka po zakładzie uświadomiła uczniom ogrom wytwarzanych śmieci, błędów popełnianych przy segregacji oraz możliwości odzyskania surowców. Poza zwiedzaniem uczniowie uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych prowadzonych bardzo ciekawie przez specjalistę ds. edukacji ekologicznej panią Agnieszkę Michałowską. Bogatsi o nową wiedzę z postanowieniem dbania o systematyczną segregację śmieci wyjechała młodzież z Marszowa. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa usług Miejskich w Gubinie, które sfinansowało przejazd. Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi Leszkowi Lindzie za umożliwienie poznania prawidłowych zasad segregacji oraz możliwości odzyskania odpadów.   Opiekun kola H.Butkiewicz-Łachowska
Powitanie jesieni przez uczniów klasy IV - Uczniowie klasy IV w wyjątkowy sposób powitali jesień. Każdy mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, mógł pokazać co zbiera, w co gra, czy jak śpiewa. Można było opowiedzieć o swoim pupilu, opowiedzieć o tym co się robi po południu w domu. Oczywiście spotkanie nie mogło się obyć bez gry w piłkę nożną, dwa ognie i tak naprawdę nie liczy się kto wygra, tylko dobra zabawa. Na zakończenie było ognisko, kiełbaski i pianki pieczone w ogniu. Spotkanie było bardzo udane. Wszystkim dopisywały dobre humory.

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października - W tym dniu uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. Pasowania na ucznia dokonała Pani Dyrektor Anna Przyborska. Do naszej szkoły zawitali również szczególni goście: byli nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Uroczysty apel, piosenki i życzenia – tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Przedszkolaka - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017
Z okazji tego pięknego święta Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Starosiedlu wybrały się do sali zabaw „Kraina Fantazji” w Gubinie. Dla najmłodszych przedszkolaków była to przeważnie pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wyprawy, oczywiście oprócz beztroskiej zabawy była także integracja grup rówieśniczych, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. 1,5 godziny zabawy w sali, minęło bardzo szybko. Po powrocie do przedszkola, dzieci zaśpiewały Hymn Przedszkolaka, były życzenia, tańce i zabawa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i kolorowy balon. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wszystkiego najlepszego!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018