rok szkolny 2009/2010
Konkursy w których braliśmy udział

1.
W grudniu, po raz kolejny w Zespole Szkół w Grabicach odbył się konkurs przyrodniczo - ekologiczny. Tematem przewodnim konkursu były Parki Narodowe w Polsce. W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Woźna z kl.V, Rafał Kusy, Adrian Bestrzyński, Jakub Pirko z kl. VI. W generalnej punktacji reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce. Opiekun: p.Krzysztof Hamerski. Gratulujemy!!!
2.  Oliwia Dankowska - uczennica kl. III ,  Karolina Gawron kl. II,  Kacper Lisiak kl.IV, brali udział w konkursie recytatorskim, który odbył się 3.12.2009r w Lubskim Domu Kultury. Konkurs organizowało Nadleśnictwo Lubsko i nosił tytuł: „Las w prozie i poezji”.
3. Drużyna klas I - III w składzie Jacek Wolny, Jakub Przysiężny, Agata Turowska zajęła II miejsce na 8 szkół w drużynowym konkursie zorganizowanym przez Policję z Gubina. Konkurs odbył się w Gubińskim Domu Kultury dn .11.12.2009r i dotyczył znajomości zasad bezpiecznego poruszania się dzieci po drogach i nosił tytuł: Nie możesz być królem?- Bądź najjaśniejszym na drodze”.
4. 26 .02.2010r Marysia Turowska, Wiktoria Godlewska i Piotrek Turowski reprezentowali klasę „0” na Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pt:Bezpieczna zerówka”.
SPOTR – opiekun sportowców mgr Krzysztof Olejnik
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starosiedlu reprezentowali szkołę na następujących imprezach sportowych :
Indywidualne biegi przełajowe – powiat – Gubin 29.09.2009
Tenis stołowy – powiat – Krosno Odrz. 30.10.2009
 „W Europie jeździmy bezpiecznie” – rejon – Nowe Czaple 28.11.2009
W turnieju tenisa stołowego drużyna chłopców reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Starosiedlu osiągnęła WIELKI SUKCES zajmując II miejsce w POWIECIE!!!!!
W turnieju „ W Europie jeździmy bezpiecznie ”drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową w Starosiedlu zajęła VIII miejsce i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego!!!!!!!