Koło Misyjne – opiekun ks. Henryk Laszczowski

Od września roku 2012 w naszej szkole działa Szkolne Koło Misyjne, które skupia uczniów obecnie 4 klasy. Udało nam się nawiązac kontakt z dwoma Misjonarzami z naszej Zielonogórsko - Gorzowskiej diecezji. Modlimy się za nich w sposób szczególny w każdy czwartek na długiej przerwie. Wysłaliśmy im życzenia świateczne i prowadzimy z nimi korespondencję poprzez pocztę internetową. Z inicjatywy Koła zbieraliśmy znaczki pocztowe, aby pomóc w pracy misyjnej. Nasi znajomi Misjonarze to :

ks. Jacek Golombek , który pracuje w Barylii od 8 lat. Przez pierwsze 6 lat pracowal w duzym miescie Anapolis okolo 300.000 ludnosci na obrzezach miasta i juz prawie 2 lata w malym misteczku gdzie ma okolo 6.000 ludnosci Corumba de Goias.Jego  parafia ma 10.000 parafian ale  nie sa to wszyscy rzymsko - katolicy bo prawie polowa to protestanci. Parafia jest stara bo byla erygowana w 1840 pw Nossa Senhora da Penha de Franca. Obsluguje 15 kaplic tzn ma kosciol parafialny i 14 kaplic dojazdowych. Niektore są daleko bo 50km droga polna. W wielu wspolnotach odprawiam Msze sw tylko raz w miesiacu.Ksiądz Jacek jest tez dyrektorem szkoly parafialne gdzie uczy sie okolo 120 uczniow.
ks. Andrzej Pawłowicz - Chociaż nie mieszka w szałasie czy w chacie z trzciny jak misjonarze w ciepłych krajach, chociaż pracuje wśród ludzi o białym kolorze skóry, to jednak czuje się jak misjonarz z kilku powodów.
Przede wszystkim, misjonarzem jest ten, który przynosi Ewangelie tym, którzy jej potrzebują. Poza tym:
1. Mieszka i pracuje bardzo daleko od rodzinnego domu (ok 8000km od Polski).
2. Przemierza duże odległości, wprawdzie po dobrej drodze, ale zawsze, żeby dotrzeć z jednej parafii do drugiej.
3. Żyje w okolicy gdzie, jeśli zabraknie księdza, ludzie nie mają Mszy św. nawet po kilka tygodni.
Mieszka w małej miejscowości Rockglen w Kanadzie, w prowincji (takie wielkie województwo) która ma trudną do wymówienia nazwę SASKATCHEWAN (co po indiańsku znaczy wielka szybka rzeka).